Kaderníctvo Rony

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Veríte mýtom o vlasoch?

O vlasoch a starostlivosti o nich koluje mnoho mýtov. Väčšina z nich má mať zaručené účinky a priniesť zdravé a žiarivé vlasy. Pritom niektoré z "babských" receptov môžu vlasy pekne poškodiť. Nezmyslom preto neverte a dajte radšej na rady svojej kaderníčky.

1. Vlasy treba často strihať
Vlasy narastú v priemere o trinásť milimetrov za mesiac, bez ohľadu na to, či ich striháme alebo nie. Strihaním iba udržiavame tvar a zbavujeme sa poškodených končekov, rast vlasov sa tým neovplyvňuje. Pravda však je, že pravidelne strihané a upravované vlasy vyzerajú pevnejšie a zdravšie.

2. Stokrát večer prečesať
Nadmerné česanie vlasy namáha, môže ich mechanicky poškodiť a polámať. Najmä ak používate nevhodný hrebeň alebo kefu na vlasy. Zdravo a lesklé vlasy vyzerať nebudú, maz z korienkov rozmiestnime po celej dĺžke vlasov a o to budú vlasy mastnejšie.

3. Každodenné umývanie škodí
Neškodí. Zle na vlasy vplýva len vtedy, ak si ich umývate nesprávne. Nevhodné prípravky a príliš horúca voda, agresívne pohyby môžu vlasovú pokožku aj vlasy namáhať. Tie sa potom nadmerne vysušujú alebo mastia.

4.Polámané končeky sa zocelia
Omyl. Poškodených končekov sa zbavíte len ostrihaním. Niektoré vlasové prípravky ich môžu na krátky čas zlepiť, ide však len o dočasný efekt.

5.Studená voda dodá lesk
Studená sprcha na opláchnutie vlasov prekrví pokožku hlavy, stiahne mazové žľazy, vplyv na lesk vlasov však teplota vody na oplachovanie nemá žiadny.

6.Suchá pokožka alebo lupiny?
Lupiny a suchú pokožku si nemožno pliesť a suchá pokožka nespôsobuje, ako mnohí veria, lupiny. Tie predstavujú zdravotný problém, suchá, svrbiaca pokožka problém kozmetický. A suchá pokožka za tvorbu lupín naozaj nemôže, na ich vznik má vplyv vrodená dispozícia, zvýšená produkcia mazu, stres, kvasinky. Lupiny treba riešiť špeciálnymi šampónmi.

7.Nezdravé farby na vlasy
Časté farbenie vlasov neškodí, ničí ich nesprávne farbenie. Spôsobiť škody na vlasoch môže nesprávna technika farbenia, nie však zloženie prípravkov.

8.Sto vlasov za deň
Povera, že ak vám vypadne denne sto vlasov, máte problém, je dávno prekonaná. Denne padá ľuďom priemerne päťdesiat až sto vlasov, počas jari a jesene sa číslo ešte zvyšuje. Po umytí dokonca môže vpadnúť dvesto až tristo vlasov a ešte stále nemáte problém s nadmerným padaním vlasov.

9.Pôsobenie prípravkov
Dlhodobé používanie jedného prípravku nie je dobré. Po čase si vlasy zvyknú a prestanú naň reagovať. Omyl. Vlasy si nezvyknú na nijaký prípravok. Aj po polroku používania rovnakého šampónu sa na vlasoch budú prejavovať rovnaké účinky ako v čase, keď ste si ním začali vlasy umývať. Ak sa vám zdá, že reagujú inak ako zvyčajne, môže za to možno lak na vlasy alebo iný stylingový produkt.

10.Vlasom stačí šampón
Brezový alebo vajíčkový šampón možno stačil ženám pred tridsiatimi rokmi, dnes je všetko inak. Starostlivosť o vlasy sa stále vyvíja, nové produkty nie sú vymýšľané len na zvýšenie obratu kozmetických firiem, skutočne vlasom pomáhajú. Šampón, nech je akokoľvek kvalitný, vlasy pri umytí odmastí. Na rozčesanie je im preto potrebné poskytnúť balzam, vlasovú masku alebo kondicionér. Ošetria poškodené miesta na vlasoch, dodajú stratenú vlhkosť.

Niečo o vlasoch | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.



Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014